| ADRIANGABRIELPIRVU213 a întrebat:

Salutare!
Am un opel astra g, când am schimbat becurile pe faza scurta a apărut o problema, mai precis nu-mi funcționează faza scurta pe dreapta, siguranta/becul sunt în regula, care ar putea fi problema?!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi mai multe motive:
- Nu face contact becul in dulie (se verifica cu bec de proba sau aparat de masura).
- Nu vine curent pana la dulie (se verifica cu bec de proba sau aparat de masura).
- Becul nu este bun.

| Zxcv6 a răspuns:

La mine a foss problema la un fir rupt si nu facea contact bine becul