| robiniorobert a întrebat:

Salut! Am schimbat becurile la mașină pe faza scurtă si când le aprind imi rămân si pozițiile aprinse iar faza lungă după partea dreaptă nu mai funcționează. Ce ar putea fi?
Țin să menționez că am pus becuri blue xenon 12v 100w

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poziția rămâne aprinsă când ai faza scurtă sau lungă, e normal.
Aruncă becurile alea, vei praji instalația la 100W, e aproape dublu față de cât consum a prevăzut proiectantul.

| robiniorobert explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai când pun becurile originale ale mașinii totul funcționează perfect, si pozițiile nu stau aprinse in timp ce faza scurtă sau cea lungă este pornită