| Mariobmb a întrebat:

Salutare, am un opel bertone si as vrea sa pun motor de 2.0i 204 HP de pe un opel calibra si sa schimb si cutia de viteze tot de pe opel calibra pe opel bertome, calibra are 6 viteze... As putea face acest swichi? Multumesc, tin sa mentionez ca am un motor de 1.8 benzina pe bertone

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai putea, dar oare merită efortul financiar și rar și acte și vt și?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

DPDV tehnic le poti monta, dar electronica va fi adaptata ceva mai greu la bordul de Astra G.
Motorul pe care il vrei tu nu e 2.0i, e 2.0t (C20LET).