| KingMojo a întrebat:

Salutare, am un passat b5.5 1.9 tdi din 2005 și de curând am schimbat distribuția. De atunci încep sa completez pe atingel, tot la ceva timp observ ca scade nivelul din vas. Menționez că nu am scurgeri și nici ulei în antigel nu am. Din ce cauza scade nivelul?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca inainte nu completai, si exact dupa distributie ai inceput sa completezi, probabil pompa de racire din kitul de distributie scapa.
Pompele HEPU noi au obiceiul sa lacrimeze pe la pastila anti-inghet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am schimbat distributia si am completat doar o singura data foarte putin, cam doi centimetri am mai adaugat.Ar trebui sa iei legatura cu cei care au schimbat-o si daca sunt de treaba remediaza ei fara alte costuri.La service au de obicei un dispozitiv si sufla aer in borcan ca sa vada pe unde se pierde antigel.

| Mihai0101 a răspuns:

Sigur ai o pierdere care pare minora dar in rulaj se pierde considerabil deci o verificare amanuntita ar fi ok.Vizual asa de multe ori treci cu vedere peste o problema trebuie sa verifice mai bine un mecanic care face asta zi de zi.