| Duduman_Andrei_1999 a întrebat:

Salut, de curând am o problema la mașina (vw golf 4),in partea dreapta fata,după ce merg cu clima pornita o perioada,observ niște scurgeri de antigel, zic ca este antigel pentru ca are culoarea la fel ca cea din borcan și nu știu care ar fi cauza, tin sa precizez ca mi s-a stricat termostatul o periodata și apa mi s-a urcat puțin mai sus de 90, am schimbat termostatul și după mi-a apărut aceasta problema, tin sa precizez ca radiatorul din habitaclu l-am schimbat recent,plus radiatorul mare și ma gândesc poate sa fi topit radiatorul cel nou din habitaclul, nu știu..., aștept o idee, o părere ceva.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă-i așa, e condensul de la AC, no problem!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"observ niște scurgeri de antigel" - urmărește nivelul lichidului din vasul de expansiune

| Duduman_Andrei_1999 explică (pentru sierra1):

Nivelul lichidului din vasul de expansiune este bun

| sierra1 a răspuns (pentru Duduman_Andrei_1999):

Dacă-i așa, e condensul de la AC, no problem!

| OldSoul a răspuns:

Fie e antigel, caz in care probabil iti face presiune in instalatie, si iti arunca antigelul jos, deci ar fi probabil garnitura de chiulasa.
Fie e condens de la clima, caz in care nu se explica culoarea.

| Duduman_Andrei_1999 explică (pentru OldSoul):

Garnitura de chiuloasa am schimbat-o când am luat mașina, dacă ar fi condens, nu ar trebui sa aibă alta scurgere pe sub mașina ceva