| AndrP a întrebat:

Am un Passat B5.5 din 2002/2003.
Vreau să-i schimb CD Player-ul ăla deoarece nu am USB, Auxiliar sau Bluetooth și am incercat să-i bag un adaptor dă-la in brichetă cu un stick insă nu se conecta la CD player si chiar n-am idee de ce.
Deci nu pot asculta muzică decat de la radio.
Și nu știu decâti watii trebuie.
Pe ăsta pe care îl am acum care este de la Sony, scrie pe el "50W×4".
Trebuie să i-au unul tot de aceiasi putere sau pot lua unul și mai puternic?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Poti sa iei unul si mai puternic.
In general aceea putere nu este cea reala, nu te prea poti ghida dupa ea.
Am avut si eu B5.5 si am avut un player de 70W x 4, insa nu stiu cati din ce 70W erau reali.
Recomandarea mea e sa cauti un player al unui brand cunoscut, recomand Alphine, fugi de cele no name de 50-200 de lei, alea-s niste artificii care, poate ofera multe la un pret mic, insa nu si calitate.
Si tot tind sa te sfatuiesc sa cauti de 50W, dar asta conteaza, sa fie al unui brand cunoscut, si o sa sune mai bine decat o petarda noname de 100w.

| AndrP explică (pentru OldSoul):

Ce părere ai de cele de la Pioneer?

| OldSoul a răspuns (pentru AndrP):

Nu pot sa-ti zic o parere anume, nu am avut prea multe de la acest brand, insa sunt mai mult decat modeste, sunt o alegere buna, isi merita banii, bine, ma refer la cele noi.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Cauta direct o navigație cu Android made in china. Poti gasi pe olx ieftine, sau pe ebay. Sunt plug&play.