| Hanțig_ClaudYu_1999 a întrebat:

Am un Vw Golf IV din 2002, si vreau sa verific daca am alarma sau nu. Mentionez ca am 2 key, fiecare cu comenzi, insa am verificat si eu putin. am inchis masina de la keye(buton), si am deschis capota, nimic! Am inchis masina de la portiera, si tot nimic. Ajutati-ma daca stiti!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing Asta e intrebarea zilei...

| OldSoul a răspuns:

Daca ai incuiat masina cu telecomanda sau cu cheia in butuc, astfel incat sa se aprinda acel bec din portiera soferului si sa clipeasca, si ai deschis capota si nu s-a intamplat nimic inseamna ca nu ai alarma.
Sau ai si e dezactivata din diagnoza.