Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Salutare varul meu are un golf 5 si prezinta o problema la inchiderea centralizata, mai exact cand o inchide din telecomanda, portiera dreapta fata nu se mai deblocheaza, iar daca o inchide din buton din masina nu face probleme. ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Problema este telecomanda, mergi cu ea la oricare centru reparatii audio video televizoare si băietii de acolo o desfac o curătă la contacte si eventual refac lipiturile sau schimbă niste smd uri si gata merge. succes.

| OldSoul a răspuns:

Un contact imperfect sau switch-ul defect...

| ciprian1896 a răspuns:

Deci daca umblu la contacte si nu-i niciunu defect, daca schimb switch-ul sigur dispare problema? sambata am sa dau panoul jos. adica ma refer ar putea fi ceva din centralina de la inchidere. nu cred altfel nu sar debloca din masina sau ar prezenta probleme la toate usile ori nu ar face toane, ca daca ii da 2-3 pumni se deschide uneori. asa am zis si eu ca e switch-ul.

| OldSoul a răspuns (pentru ciprian1896):

Nu-ti pot spune sigur, poate sa fie switch-ul, se poate sa ai lipituri reci in yala, trebuie de desfacut portiera, dat jos yala si sa vezi unde e problema.

| ciprian1896 a răspuns:

La ce se refera lipituri reci in iala? eu tot ce m-am gandit e switch-ul, daca ii da 2 pumni in portiera se mai intampla sa isi revina. ma gandesc la un contact.