| Leatherleader a întrebat:

Salutare. As dori niste pareri de la cei care se pricep la masini sau nu neaparat. Lunile acestea doresc sa imi achizitionez o masina, prima mea masina, dar nu ma prea pricep la masini. Am un buget de vreo 2000 €, deci un pret de vreo 1800-1900 € ar fi perfect. Ca si preferinte ar fi: diesel, 4 usi, an 2005 +... si bineinteles sa arate decent. Acum as dori de la voi, niste sfaturi cum ar fi: marca, model, etc., sau ce ati alege voi in locul meu. Astept sfaturi si sugestii. Multumesc.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vw audi si bmw sant cautate de orice om. Dai bani si dupa aia vezi nu stiu ce belea. Eu am inceput cu un renault megane coupe 1.9 dci 150cp si niciodata nu m-a dezamagit, in 5 usi e posibil sa gasesti un scenic ai spatiu si e destul de buna masina, te bagi la uber direct

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil un plo, o fabia sau o corsa e cea mai buna alegere in banii aia.

| OldSoul a răspuns:

Incearca sa cauti un VW Polo, cred ca e cea mai buna solutie pentru tine.

| UserRo10 a răspuns:

Opel corsa/Skoda Fabia/Octavia 1

| cyupaku a răspuns:

E ca le femei, nu cere sfaturi bazeaza-te dupa propriul instinct, aceste sfaturi se poate sa-ti faca mai mult rau decat bine in alegerea ta