| Liviu321 a întrebat:

Ce mașină nouă as putea sa îmi achizitionez la un buget de 13-14k euro? Vreau o mașină cu măcar 100cp, preferabil automată dar mai greu in banii mei deci aș merge pe manuala, faruri led măcar pe faza scurta și altele, in funcție de mașina. Mă gândeam la un Hyundai i20, am făcut și test drive cu ea, Renault Clio, Megane, Dacia Sandero Stepway dar mi se par mai slab dotate, Mazda 2. Voi ce părere aveți, sunt deschise și la alte mărci?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Masina cu dotari bune e intre 25000 - 30k€ la banii tai un clio rs mai ramai cu ceva in mana, sau nimic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noul Stepway vine cu un motor de 90cp si cutie automata pana in 14k deci probabil e alegerea cea mai buna.

| Liviu321 explică (pentru suntserios):

E o varianta dar mă gândesc la Sandero normal. Stepway e mai greu și se mișcă destul de prost din ce am văzut în video. Oricum o sa vreau sa fac un test drive cu ambele.

| sierra1 a răspuns:

Vezi NOUL logan - altceva n-ai să mai vrei!

| Frank51 a răspuns:

Clio clar. Sau o Honda civic.

| suntserios a răspuns (pentru Frank51):

El: Am buget de 13k
Tu: Aha, ok. Iti recomand eu una de 20+k

| Frank51 a răspuns (pentru suntserios):

Poate sa o ia cu 2 ani vechime, am observat ca pune pret pe dotari si m-am gandit ca ar face sacrificiul asta.

| Liviu321 explică (pentru suntserios):

Așa se întâmplă mereu și nu înțeleg de ce laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti iei un yaris automat daca chiar iti trebuie asa. mazda sunt ok dar cauta sa ai si piese de schimb pe piata gen wv sau audi

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu as astepta putin in locul tau fiindca de abia s-o lansat noile modele de dacia ( logan 3, sandero 3). In bugetul tau poti lua o varianta full cu cutie automata si 90cp. Din cate am vazut e cu mult superioara fata de logan 2/sandero 2. Urmatoarea optiune e i20 sau clio sau skoda fabia daca iti place. Si megan e o optiune dar in bugetul ala e chel.

| NoisyLight a răspuns:

La bugetul ăsta, cam greu să găsești una la 100CP.
Cam asta oferă piața pentru maxim 14.000 euro: https://www.wall-street.ro/......omata.html