| deepalex a întrebat:

Salutare.
Cine ma poate ajuta si pe mine cu cateva raspunsuri?
Am iesit cu masina de pe drum si am intrat intr-un sant aproape cat masina de mare.
Problema e ca acum trage stanga...sa fie de la jante sau alta sa fie problema? Intre jante si cauciuc a intrat pamant pe partea dreapta, acolo pare mai lovit dar trage stanga. Deci care ar putea fi problema?
Curge si un lichid pare sa fie antigel cu apa..nu stiu sigur.
Are ceva daca mai completez cu apa ca mai scade cam 10 cm.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E posibil sa fi facut directia praf, nu poate nimeni sa iti zica care e problema, doar un mecanic dupa o inspectie... nu are nimic daca completezi cu apa, dar o sa trebuiasca sa faci asta mereu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Du-te la un service, sa o urce pe elevator, si sa-i faca un test de geometrie.
Ar putea fi o bieleta, un brat, un telescop, o janta, sau... in cel mai rau caz, un semilonjeron indoit.

| OldSoul a răspuns:

Mai bine ai duce-o la service, daca umblii asa cu masina pe strada nu stiu cat timp o sa o mai ai.
Cel mai sigur ti-e compromisa directia, un brat o bieleta indoita...

| BogdanDediu a răspuns:

Du-te si vezi la un service ce ai patit mai bine nu circuli cu ea atat timp cat are problema asta!

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Vezi ca e posibil sa iti traga stanga de la bieleta, sau poate sunt rotile descentrate

| deepalex explică:

Am schimbat jantele a doua zi.cea de pe fata stanga e toata opturi.
De tras tot trage stanga si destul de bine. daca las de volan 10 sec ma baga in sant..am impresia ca si la viraje merge greu.
Cand virez intr-un sens sau o curba mai brusca si la viteza mica se aude un troncanit..ca si cum ar vibra toba..am incercat sa misc de ia si pare sa se tina bine...dar din stanga spate pare sa vina zgomotul.
Nu am apucat sa o duc la servis..am avut de umblat si la 2 zile dupa am plecat tin tara.
Pana revin ma informez ce este stricat la ea si cat m-ar ajunge sa o repar.