| Adrianos112 a întrebat:

Salutare, cum se alege corect in termeni de compatibilitate piesele auto dintr-un magazin online?
Incerc sa invat cum imi pot cumpara singur filtre, dar nu reusesc deoarece nu stiu sigur daca se potrivesc 100% pe masina mea, chiar daca am selectat marca si motorizarea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa seria de sasiu, eu cumpar de pe epiesa.ro in general.
Acolo am un cont creat unde am adaugat seria de sasiu a masinii si tot ce gasesc sunt piese compatibile cu masina mea, intamplarea face ca filtre am cumparat si eu anul trecut.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia frumos si scoate un filtru din motor si uita-te ce marcaje are.

| Panamax a răspuns:

Daca nu se potrivesc le poti trimite inapoi daca nu deteriorezi ambalajul.
Chiar daca dai seria de sasiu tot mai exista neconcordante.
Oricum dupa ce faci comanda o sa fii sunat de un angajat al magazinului unde se verifica compatibilitatea piesa cu piesa.