| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. daca am un autovehicul cu itp expirat si am inceput demersurile pentru a o vinde. trebuie sa ma prezint la rar pentru certificatul de autenticitate insa cum am itp expirat trebuie sa il fac din nou dupa care trebuie sa il faca si viitorul proprietar?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

ITP poate fi facut de tine, caz in care nu mai trebuie facut de viitorul proprietar, atata timp cat este in perioada de valabilitate.

| MariusF23 a răspuns:

Trebuie sa il faci tu. Nu cunosc eu personal pe cineva sa fi luat autenticitatea pe bune cu itp expirat.