| knighter a întrebat:

Salutare.am un autovehicul inmatriculat din 2001 Ro, eu sunt al 3 lea proprietar, personal am reinmatriculato in 2012 si am inceput procesul pentru a o vinde unei rude datorita asigurarii aberant de mare. intrebarea mea este daca mai trebuie sa ii platesc taxa de timbru?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca respectiva taxa nu a fost niciodata platita trebuie sa o platesti

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu tu trebuie sa platesti timbrul de mediu ci va trebui sa-l plateasca cumparatorul, atunci cand o va inmatricula pe el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca taxa e platita se nerecuperata nu o mai platesti

| knighter explică (pentru suntserios):

In 2012 cand am cumparat-o, nu exista taxa. era amanata

| suntserios a răspuns (pentru knighter):

Daca respectiva taxa nu a fost niciodata platita trebuie sa o platesti

| MariusF23 a răspuns:

Ruda ta va plati taxa.