| AllllllliiiinBBBB a întrebat:

Daca dau de permis moto ( pentru scutere) trebuie sa platesc... daca da cat?
Raspunsul corect primeste fundawinking

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca trebuie sa platesti nu ti l da nimeni gratis, e undeva la 500 ron

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

400 lei costa A1 la o scoala unde am facut eu cateva subcategorii. Cam asa rondeaza pretul la nivel national.

| Bybanu a răspuns:

Logic ca trebuie sa platesti scoala nu? Acum difera de fiecare scoala!

| AliLina2 a răspuns:

CATEGORIA A1 - 500 lei

Tariful de şcolarizare poate fi plătit integral sau în 3 rate, prima rată fiind de 1/3 din preţul contractului. Tariful de şcolarizare va fi achitat integral până la efectuarea a 2/3 din numărul orelor de pregătire practică, în caz contrar se vor aplica penalităţi de 0, 5% din valoarea sumei neachitate, pentru fiecare zi de întârziere.
Si uite cat dureazabig grinurata cursului este de:

- 3 săptămâni, când posedă permis de conducere categoria AM cu vechime minimă de la 2 ani, timp în care efectuează 24 ore de pregătire teoretică şi 10 ore de pregătire practică (poligon şi traseu). Pregătirea teoretică o precede pe cea practică.

- 4 săptămâni când nu posedă permis de conducere sau este posesor de permis de conducere pentru alte categorii în afară de AM, timp în care efectuează 24 ore de pregătire teoretică şi 26 ore de pregatire practică (poligon şi traseu).

Obligaţiile Cursantului

- să se prezinte la orele de pregătire teoretică şi practică în stare psiho-fizică corespunzătoare;
- să posede asupra sa cartea (buletinul) de identitate şi caietul cursantului;
- să respecte programa de învăţământ şi indicaţiille instructorului auto;
- să promoveze testele finale de absolvire a şcolii.