| 00stely a întrebat:

Sa aplicat legea care trebuie sa ai permis sa conduci scutere mai mari de 49?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea exista de mult, este OUG 195/2002 (Codul rutier) si Regulamentul de aplicare, pentru motociclete de pana la 125 cmc ai nevoie de permis de subcategoria A1. Numai bine!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai legea asta asa e demult la 50cc deja ai nevoie de carnet stiu ca ma oprit politia pe drum acum cativa ani iesisem cu o mobra pe sosea sa vad cum merge nu am facut 200 de metri ca ma si oprit + dosar penal si amenda ca nu aveam carnet