| Seby80 a întrebat:

Salutare, detin un kawasaki kx250f model 2010, si vreau sa stiu, daca o folosesc exact ca cei de la competitie, ma refer in special la motor, adica in turatii mari, motorul se uzeaza usor, zic despre probleme mai grave, de exemplu cilindrul, sau cutia de viteze, etc. Dau funda si va rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Gargoyle a răspuns:

Pai nu are de ce sa se uzeze usor, cand el este facut pentru motocross.Din cate stiu, modelul kx250 are un motor destul de fiabil si mai usor de intretinut decat un KTM, care este ceva mai pretentios.Da-i bice, dar iti recomand sa il mai duci din cand in cand la un service pentru o revizie "la ochi" macar.Asta ca sa previ anumite probleme tehnice care sa iti faca gaura in buget."Asfalt uscat" nu am cum sa-ti urez, stiind ce motor detii, dar sper sa ai parte de un teren aparte pe care sa calaresti micuta bestie! happy

2 răspunsuri:
| traginmama a răspuns:

Nu se strica nimic bafta si drum bun

| Seby80 explică (pentru traginmama):

1.Numele e foarte decent dupa cum observ. 2.Raspunsul tau este aruncat la misto, eu caut raspunsuri corecte sa stiu la ce sa ma astept. 3. Pa!