| benga94 a întrebat:

Salutare doresc sa adresez o intrebare cunoscatorilor de autoturisme doresc sa fac un credit la banca sunt in Germania de 2 ani mai exact in dortmund doresc sa iau un bmw x1, x3 sunt in dubii ma bate gandu de o kuga ori un tiguan cam indecis oricum un lucru e sigur doresc o masina buna cu putini kilometri cu ceva dotari bune schimbator automat care sa fie alegerea nu as vrea sa ma rupa la consumabile am intels ca daca o iei de la autohaus o data pe an schimbi la ea ulei consumabile si cica cam ar costa ceva banuti habar n-am ce alegere sa fac nu as vrea sa ma trezesc ca nu o pot intretine aici in Germania oricum servisurile sunt exagerat de scumpe si din ce am observat nu prea se simnte o reparatie la o masina veche cu una noua tot cam aia e oricum astept sfaturi de la cei cunoscatori multumesc anticipat!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Orice masina folosita poate sa fie ori buna ori rea.Deci acum depinde ce noroc ailaughing dara cand cumperi o masina cere aluia sa te lase sa o testezi undeva sa o scanezi sau cum ziceti voi romanii sa o pui pe tester, plus un meserias bunicel sa se uite pe sub ea, sa faca o tura cu ea, dara unu care se pricepe si stie dupa ce sa iti zica.Ca e tiguan sau bmw tot dracu ala e dara parerea mea e mai bun bmw ca VW, dara tu cumperi ceti place.Mergi cu ambele, vezi cum te simti si dupa stii ce sa cumperi.