| aLeXz95 a întrebat:

Doresc si eu sa stiu cu ce se schimba examenul pentru obtinerea permisului auto anul acesta(categ.B,C si E). Este diferit fata de cum se dadea in anii precedenti? Daca da, cu ce se schimba?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Pentru C si C+E iti trebuie 21 de ani incepand cu data de 19 ianuarie 2013 iar pentru D 24 de ani. Intrebarile raman la fel, iar C1 si C1E poti da la 18 ani. Alta diferenta e ca la 5 ani trebuie schimbat permisul daca ai C si CE + D.

1 răspuns:
| victorandrei a răspuns:

Pai mai ai si tu putina rabdare pana pe 19 ianuarie cand intra in vigoare.