| GaByScream a întrebat:

vreau sa stiu si eu care sunt toti pasii pentru obtinerea permisului auto big grin

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa faci o scoala de conducere si apoi sa sustii testele teoretic si practic.

| ionutz03 a răspuns:

Salut,

In primul rand iti alegi o scoala de soferi, apoi acolo o sa dai test psihologic si o sa faci o fisa medicala. Dupa o sa faci cam o saptamana cursuri de legistatie si o sa dai un mic test care daca il promovezi treci in pasul urmator si anume conducere prin oras.
Dupa terminarea orelor de condus, trebuie sa mergi la politie sa depui dosarul (cu toate actele necesare, o sa iti spuna de la scoala tot de iti trebuie) Si te programeaza la examenul de traseu. Din momentu in care ai depus dosarul pana la examenul de traseu, oricand poti sa sustii sala (examenul teoretic cu intrebari si variante de raspuns)
Daca le promovezi pe amndoua (traseu si sala) in cateva zile iti vine permisul acasa.
Mult succes.

| FightForYourself a răspuns:

Inscrierea
Orele obligatorii in care ti se explica legile si regulile de circulatie(cam 5-10 ore parca)
-examen scris
-examen de condus