| Valentins28 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, la care am nevoie de un răspuns, pentru ca eu nu știu exact cum sa procedez in aceasta situație.
Vineri 19.04. 2019, am fost declarat admis la proba practica a examenului auto, întrebarea mea este, ma pot duce mâine la drpciv pentru ridicarea permisului? Chiar nu știu, am căutat peste tot, însă nu am nici o lămurire, deoarece erau postare in anii precedenți.

Răspuns Câştigător
| Mad1 a răspuns:

Te suna de la posta sa il iei. Sau iti vine ceva acasa sa mergi la ppsta intr-o saptamana 2 de cand ai luat. Felicitari!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul de conducere nu o sa fie gata luni, abia o sa fie dat in lucru, avand in vedere ca sambata si duminica sunt libere.
De altfel o sa-l primesti prin posta, posibil in cca 10 zile.

| Mihaella4356 a răspuns:

Te duci cu fisa pe care scrie admis la drpciv și iti da dovadă inlocuitoare până iti vine permisul acasă.

| Valentins28 explică (pentru Mihaella4356):

M am dus azi, și nimic, mi s-a spus ca nu se mai eliberează dovada pentru cei care iau prima data carnetul, doar pentru cei cu preschimbari?
Mulțumesc oricum?

| Mihaella4356 a răspuns (pentru Valentins28):

Serios? Mie imi spusese instructorul asta și am luat-o de bună.
Asta e! Oricum iti va veni destul de repede. Surorii mele i-a venit după 2 zile (deși cred ca e caz mai rar) iar mie după o săptămână.

| Valentins28 explică:

Dovada se poate ridica de la drpciv?