| Unuseranonim a întrebat:

Eu sambata am traseul! Cum m-ati putea sfatui sa fiu calm? Mi-ar placea sa raspunda cei care au luat examenul auto!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te gândi că ești la examen, gândește-te că ești la o oră normală de condus

| Andresso a răspuns:

Eu cand am avut examenul am avut emoții mari, dar cel mai mult din cauza polițistului ca era unul rau si care voia sa pice pe orișicine. L-am luat a doua oara fara emotii cu 0 puncte, prima data a fost jale, 69 puncte luasem.

Tot ce trebuie sa faci este sa fii stapan pe tine, daca mai faci cu instructorul ore pana sambata, sa-i spui acolo unde nu prea stii sa conduci, sau in ce momente gresesti, ca sa te ajute.
Parcarea laterala trebuie s-o stii bine, ca unii polițiști au pretenții mari ca masina sa fie perfect parcata, ca altfel o sa-ti zica ca nu e bine si asa te punctează c-ai parcat gresit...

In fine, nu trebuie sa ai emotii in primul rand, daca n-ai emotii, mergi usor, nu te panica si nu te grabi aiurea.

| ruddy a răspuns:

Mergi incet, mai bine iti comenteaza politistul ca mergi prea incet, decat sa iti dea puncte pentru viteza, sau sa faci alta gafa mai mare.

| suntserios a răspuns (pentru ruddy):

Stii ca iti da 3p si pentru viteza prea mica nu?

| Andreimacinca1 a răspuns:

Trage de timp cat poti, mie asta mi-a spus instructorul laughing In functie de zonele prin care te duce, mergi cu 25-30 km/h. Fa o recapitulare la legislație, sa nu ai probleme cu semnele si marcajelor, in rest încearcă să fii cat se poate de pozitiv si de calm.

| AngelOfOreno a răspuns:

Bro chill out du-te si fa traseul ala si nu te panica da e un moment ce iti va ramane mereu in gand si asta e ideea sa il faci cat mai frumos, nu ai vrea sa iti amintesti ca ai dat mesaj pe TPU cum sa te calmezi la un traseu nu? E cam ironica faza, infine be your self si multa bafta