| anonimusss12 a întrebat:

Salutare Help Me Am cumparat o masina din 98 si la inceputul anului expira itp masina este pe numele proprietarului am o copie de pe buletin credeti ca pot face itp-ul fara probleme?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La itp ai nevoie de actele masinii nu a proprietarului

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La ITP trebuie sa prezinti cartea de identitate a masinii, certificatul de inmatriculare, si un act de identitate al tau, chiar daca nu esti nici pe departe proprietarul legal al masinii.
Prezint foarte des masinile altora la ITP, stiu ce zic. Trebuie doar sa te legitimezi, si sa ai actele masinii.
Chiar si la RAR se poate prezenta altcineva in locul proprietarului, pentru orice procedura. Si acolo merg destul de des.

| DennisW a răspuns:

Da, poti face ITP-ul.