| Aurelian_Dumitrașcu_1985 a întrebat:

Salutare, imi poate spune cineva cum se procedeaza pentru a vinde un scuter? Va multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge cu el la un targ sau targ auto, il poti pune pe site-uri de vanzari sau anunturi pe internet, poti face publicitate in ziare locale, etc.
La vanzare inchei un contract de vanzare-cumparare si predai actele cumparatorului.

| Aurelian_Dumitrașcu_1985 explică:

Contractul de vanzare-cumparare unde se face? La un notar sau... Zilele astea vand scuterul meu si vreau sa stiu exact pasii