| damnedwolf a întrebat:

Salutare lume, am si eu o intrebare.
Sunt inscris la scola de soferi dinainte de criza de covid si dupa cum stiti scolile au fost inchise 3 luni.
Ce as dori sa stiu daca contracutul a fost sistat pe cele 3 luni si se prelungeste contractul cu 3 luni sau expira la aceeasi data?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai numarul de telefon al scolii de soferi? Sau macar al instructorului, suni si intrebi, ei sunt cei mai autorizati sa i ti raspunda conform legii.

| anonimg a răspuns:

Contractul s-a oprit, s-a pus pe pauză (dar nu s-a încheiat) odată cu legea în care l-a oprit statul.
El a continuat începând cu data în care statul a ridicat restricția, chiar dacă tu nu te-ai dus până acum să continui școala.