| DanutzAndrei26 a întrebat:

Salutare. Mi-a fost suspendat permisul pe o perioada de 30 de zile si trebuie sa plec in afara pentru 2-3luni. Pot merge linisitit sa imi recuperez permisul cand ma intorc in tara, tocmai in luna septembrie? Sau o sa imi vina acasa prin posta daca politia vede ca nu am venit sa imi ridic permisul, timp in care eu sunt plecat? Vreau si eu niste lamuriri, va rog.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mergi personal ori sa lasi o procura speciala unui membru de familie major, altei rude ori prieten, prin care il imputernicesti sa-ti ridice permisul dupa expirarea perioadei de 30 de zile.

| mgtow a răspuns:

Era bine daca venea singur acasa