| ST_Vali_1998 a întrebat:

Cu ceva timp in urma mi-a fost suspendat permisul de conducere, iar in timp am plecat in Austira, Viena si acum as vrea sa imi recuperez permisul pentru ca a trecut timpul de asteptare, ce ma sfatuiti sa fac? Trebuie sa ma intorc in tara sa il iau sau il pot lua de aici? As dori pasi mai exacti, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa permis trebuie sa mergi personal sau trebuie sa trimiti o procura speciala unei rude sau altei persoane, prin care il imputernicesti sa-ti ridice permisul de conducere.
Procura speciala se poate face la orice reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei si o trimiti persoanei imputernicite prin posta sau curier.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te intorci sau imputernicesti pe cineva