| Cristian_Paull_1998 a întrebat:

Salutare,mi-am cumparat un moped de 49cc si vreau sa stiu si eu o firma care face asigurari pentru el si un pret.

5 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Orice firmă de asigurări face asigurări pentru el, sfatul meu e să te duci la un agent de asigurări care face acest lucru pentru mai multe firme (Asirom, Carpatica, Euroins, Astra, Uniqa, Omniasig, etc) şi vezi care e mai ieftină. Cea mai ieftină pe care am găsit-o este 51 RON pe 6 luni (presupunând că umbli cu el din mai până în noiembrie, adică pe sezon). 8, 5 RON pe lună nu mi se pare mult deloc. Baftă şi asfalt uscat!

| Cristian_Paull_1998 explică (pentru angel74dm):

Salut,multumesc mult de raspund..La ce firma ai gasit cu 51 lei?

| angel74dm a răspuns (pentru Cristian_Paull_1998):

La Astra. Dar nici Euroins nu e cu mult mai scump, e 54 de lei. Oricum, preţul diferă de la agent la agent, deci cum ajungi la el îl întrebi la care e cel mai ieftin. Încearcă pe la supermarket-uri, ăia de obicei fac la o grămadă de firme. Trebuie să ai la tine buletinul şi talonul. Şi CIV-ul, eventual, dar nu e obligatoriu, dacă motorul nu are CIV.

| viotedy a răspuns:

Toate fac dar cel mai ieftin e 110 lei/6 luni.Depinde si de permis.

| Cristian_Paull_1998 explică:

Dau funda la cine ma ajuta. Am uitat sa specific