| LucianMihai12 a întrebat:

Salutare.
Pentru cei care au mașini și au experienta în acest domeniu.
Pentru o mașină in general sau în cazul meu Dacia Sandero Comfort 2021 SCE65 ce este mai bun "frână de mână manuală" sau "frână de mână electrică"?
Țin să menționez că urmează să fiu șofer începător categoria B. Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Frana de mana electrica poate crea probleme mai des decat cea manuala, iar reparatia va fi mai scumpa.
Frana manuala e mai fiabilia si mai ieftin de intretinut.

Avantaj ai avea la frana electrica cu functie auto-hold, care te-ar ajuta sa pleci usor din panta. Ca incepator ti-ar fi foarte utila functia. Intereseaza-te daca exista pe Dacia, ca asa ar merita.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pentru tine și mulți alții, e totuna!

| Gligore2000 a răspuns:

N-ai ce sa faci in ziua de azi cu un sce 65 cand cea mai prapadita masina de pe strada are minim 100 de cai.
O sa fii luat la misto si depasit si de carute.