| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Sper ca intrebarea sa nu fie luata in gluma deoarece as vrea sa aflu mai multe despre acest subiect, iar daca gresesc prin ceea ce spun as aprecia sa ma corectati deoarece chiar ma intereseaza subiectul si as vrea sa invat informatii corecte (sa zic asa). big grin
•Daca cineva are categoria A1 poate folosi o motocicleta limitata, evident la 11kw (daca respectivul motor poate fi limitat la aceasta putere)?
•Ca sa imi dau seama ca un motor se limiteaza, practic putetea se imparte la 2, nu?
Stiu ca pentru categoria A1 poti conduce motoare de 125cmc, 11kw, adica 15cp.

Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

"se poate limita și la 1, 5 kw, dar nu poți conduce legal așa ceva. "
sursa
https://motociclism.ro/topic/762019-pot-fi-limitate-motocicletele-mari/

vad ca este din 2021. Studiaza un pic sa vezi daca te ajuta.

| idksomeone a răspuns (pentru helpforyou):

Multumesc mult!

| helpforyou a răspuns (pentru idksomeone):

Cu mare drag.