| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
Stiti care e cel mai ok site de vanzari auto din Austria?
Mersi.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu-ți place auto.de (tot in germană, țară vecină,...) ia de aici

https://www.supercheapauto.com.au

| dullcat a răspuns:

Buna.Inteleg unde bati, dar pe plan financiar nu e in totalitate o idee atat de proasta sa cumperi o masina care a fost tratata mult mai frumos si finut decat orice masina care a cutreierat soselele execrabile ale Romaniei.E ca la haine.Respectivii abia le poarta/folosesc, se plictisesc imediat, schimba la un an si astfel obiectele ajung la noi. Unele intr-adevar au trecut prin extrem de multa uzura si vreo 14 maini, asadar merita duse direct la cimitirul de masini, insa unele nu sunt chiar de ignorat.

| maphiotul a răspuns (pentru dullcat):

Degeaba,că nu mai poate ciripii.
Ca a comentat aiurea'n tramvai.

| Simpatic a răspuns (pentru dullcat):

Ai dreptate si tu, dar eu am crescut cu o alta mentalitate diferita de a sclavilor astia care se sparg in figuri pe internet sau in oras, aia care pun lumea in pericol cu masina produsa de "iubi" care iubi este tot o inculta cu 6 clase si tatuata full, eu cu ei am ceva! Nu cu tot omul care si-a permis o masina sh!
Cu cei precum fraierul asta! Cu copiii teribilisti si cu incultii smecheri!
Poate ca eu ma raportez gresit la momentul cand doar parintii si rudele mele aveau masina, acum zeci de ani, cand alde mucea astia, de fapt parintii parintilor lor nu aveau nici caruta cu cal!

Tot alde mucea astia care dupa ce iti rup coloana in UK prin constructii vin aici cu aere si figuri!

Acum intelegi in cine bat eu apropouri de ani de zile pe TPU? in ei nu in "noi"

Stiu foarte bine ca omul care munceste cinstit greu isi poate permite o electrica noua si de top! Adica putini!
Dar nici cum s-a ajuns ca toti meltenii au cate 3 masini desi ei put efectiv a nemunca si nu si-au platit darile pe la stat sau la intretinere vreodata! Dar toti au masini si case! Alde mucea astia!

| pufulescu0o a răspuns (pentru Simpatic):

Masina electrica? Imi " iau " una din aia daca mi -o face cineva cadou, in rest raman la tigaia mea laughing

| Simpatic a răspuns (pentru pufulescu0o):

Sincer nici mie nu imi plac dar daca asta e trendul, ce sa-i faci!
Prefer o masina turbo benzina oricand!
Am fost acid cu anumita categorie de persoane, ii stiti si voi aia bronzati naturali care fac figuri pe unde se duc, cand ii prinde lumea la inghesuiala o dau cu aia "suntem minoritate de asta va luati de noi", in rest se cred si dau smardoi fie prin trafic fie pe strada!
Doar despre ei vorbesc si doar pe ei ii urasc, nu pe omul care atat a avut bani din munca cinstita, de acei bani si-a luat!
Nu am nicio problema nici cu cei care au masina la 200k euro bucata, daca au facut cinstit m-as bucura!
Stii de ce nu-mi plac electricile desi au o hibrida? pentru ca nu au feeling! Nu au nimic!