| timbucadrian a întrebat:

Salutare... stiti careva cit ar costa un transportul unei masini din america catre romania? sau catre europa daca nu ajunge pina la romania

3 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Costa 10 la suta din valoare ei in vama. Adica daca ei ti-o estimeaza la 10000 de euro platesti 1000 de euro la vama. Asa era parca taxa de intrare. SI taxa de transport din Irlanda in romania era de 700 de euro. Deci te va costa aproape dublu.

| VladDu a răspuns:

Prea mult si e prea complicat. Mai bine o cumperi din europa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

depinde la ce te referi? acum 2 ani mi-a trimis fratele meu o masina! mai bine nu! a platit 2000 de dolari! asa mi-a zis el!