| anonim_4396 a întrebat:

sunt intr-o mare dilema ce sa cumpar? un peugeot 607 motor diesel 2.2, sau un opel vectra c. nu stiu amandoua imi plac dar nu stiu la ce sa ma hotarasc, astept sfaturi pro si contra. va multumesc

Răspuns Câştigător
| cossmy a răspuns:

Pentru confort, eleganta si tinuta de drum, as alege Peugeot.cum se zice, e regina soselelor. Insa pentru consum mai mic, fiabilitate si un motor de care daca ai grija te tine o viata, atunci vectrahappy

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu as alege Vectra. Nu ca as avea ceva cu francezii, dar prefer sa cumpar de la ei parfumuri.

regis
| regis a răspuns:

@anonim - Opel produce masini de pe vremea cand Peugeot producea biciclete cu roti de lemn si triciclete motorizate. Si asta e pe bune, fara gluma.
Intr-adevar, folclorul a consacrat Opel ca fiind cea mai proasta masina germana, dar sa nu uitam ca este totusi o... masina germana. Si tot folclorul a consacrat si proverbul "lasati francezii sa faca parfumuri si nemtii masini".

| cossmy a răspuns:

Buna alegere...maikmea are peugeot 207 si e fenomenal. nu e limuzina si chiar atat de luxos, insa e mai mult decat superhappy. Plus ca motorul diesel(HDI) de la peugeot mi se pare net superior TDI'ului(din grupul VAG). Bafta cu masina si daca o cumperi, multi Km fara problemehappy

| 3ntzz a răspuns:

Dupa mine un opel vectra este mult mai bun decat un Peugeot.
Din punct de vedere tehnologic.
Nu vreau sa te induc in eroare dar mie imi pl simbolul de la Peugeot mai mult decat de la opel.
Da tot opel ii mai bun.
Succes!

| BoierBibescu a răspuns:

Peugeot are consum maricel. opelul e bun la consum. 5-6-7% dar la opel e mai naspa ca atunci cand incepe sa s buleasca ceva. tot incepe. fratmiu are opel. si a bagat banii in ea de a rupt.as opta pentru un pejos...big grin

| miky014 a răspuns:

Depinde ce vrei. vrei masina de plimbat, eleganta, ia-ti peugot. Daca nu, ia-ti opel vectra caravan. Opelurile sunt foarte bune si rezistentewinking
Sper sa faci cea mai buna alegere! Bafta!

| cristina_5333 a răspuns:

Un matiz :d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia peugeot 607. are suspensie pe fiecare roata independenta.
daca are si motor de 2. 2L e ok...parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Opel?! astia de cand fac si masini? laughing

| DjAR a răspuns:

Opel!
sunt multe mai bune decat pegeout
parerea meabig grin