| Adrian_Ciuca_1992 a întrebat:

Salutare, tocmai am schimbat uleiul plus filtre la un polo 2001 1.4, doar filtru de benzina nu, mecanicul a zis ca nu are masina filtru...( sau nu stie el), aveti idee unde s-ar afla sau daca are?

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, gandeste doar putin logic, ce rol are acel nenorocit de filtru? aa da. de a filtra benzina si a nu da voie impuritatiilor sa patrunda in injectoare, carburator, motor etc. nu exista masina fara filtru de benzina si de motorina, modelul tau de masina are filtru de benzina incorporat in pompa de alimentare

| Ionut_Mihai_2000_Mrmq a răspuns (pentru DaniTDCI):

Sau poate sa fie pe sub masina