| AurelB a întrebat:

Salutare TPU, am 17 ani si 7 luni, pot sa incep scoala de soferi pentru categoriile B si A2 si sa dau examen si tot, si cand am 18 ani sa imi dea permisul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru cele 2 categorii, scoala de conducere se poate incepe doar cu 3 luni anterior implinirii varstei de 18 ani, deci dupa ce implinesti 17 ani si 9 luni iar examinarea se poate face abia dupa implinirea varstei de 18 ani.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala o faci, dar nu poti da niciun examen pana nu implinesti 18 ani

| djdani2010 a răspuns:

La 17 ani si 9 luni, poti incepe scoala de soferi, dar numai la 18 ani dai examenelewinking

| Uir_Aearphen_1984 a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani impliniti pentru a fi in conformitate cu legea.

| dumdum167 a răspuns:

Da, o sa-ti dea permisul cand faci 18 ani, probabil o sa-ti dea dovada prima data (nu sunt sigur) dar permisul o sa-l primesti cand ai 18 ani happy

| suntserios a răspuns (pentru dumdum167):

Si cum o sa ii dea permisul ala daca nu poate da niciun examen pana nu implineste 18 ani?

ce va mai place sa raspundeti chiar daca nu aveti cea mai vaga idee despre c e vorba