| alexmihailul a întrebat:

Salutare TPU am nevoie de ajuor doresc sa imi reconditionez jentile (nu stiu daca e bine scris ) de la masina si as vrea sa imi ziceti pasi si sa imi spuneti ce produse trebiue sa folosec am vazut pe net multe tutoriale si chesti dar nu imi este super clar mai ales ca ale mele sunt si ruginite rau si as vrea sa scap si de rugina am vazut ca sunt tot felul de solutii.

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Aswin a răspuns:

Buna, ce fel de genti ai?
tabla?
aluminiu?
tabla se face foarte simplu,,,, ai un flex? cumperi perie de sarma pentru flex= 15 ron,,, si cureti cu flexul gentile de tabla dupa aia ati trebuie diluant=12 ron sa stergi bine tabla si cumperi 1 sprei = 24 si faci patru genti tabla exterior ron negru pentru roti bafta si ati spun din experienta happy

| alexmihailul explică (pentru Aswin):

Multumesc foarte mult chiar m-ai ajutat dar nu sti si numele produselor sau un magazin anume de undfe le pot lua in afara de vopsea

| alexmihailul explică (pentru alexmihailul):

Si da sunt din tabla