| Anonimanonim11 a întrebat:

Salutare TPU. Am o întrebare legată despre mașini.
Dacă eu am evacuare făcută, cap-coada inox mai iau itp ul?
Dacă nu, ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

@frank51 acum te vanez eu pe tine, evacuare cap-coada in limbaj de tuning inseamna fara catalizator.

Deci daca nu ai catalizatot anonm11 nu o sa treci ITP ca nu iti vor iesi norma si gazele cum trebuie, in parametri.
De problema zgomotului nu stiu mare lucru adica cati db cum a semnalat colegul de mai sus dar este si ea foarte importanta.

| Frank51 a răspuns:

Dacă în acel traseu există și un catalizator, iar toba finală nu depășește 100dB treci itpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o omologhezi.