| Moiseicip a întrebat:

Am o mare problema si nu mai stiu cum sa o rezolv. in masina mea mi-a aparut niste rozatoare (soareci) si nu mai stiu cum sa scap de ei, Am incercat prin diferite metode, cum ar fi: capcana, otrava, am pus un aparat cu ultra sunete pentru ei si tot nu scap. dati-mi si voi vreo idee ceva va rog, sincer nu mai am rabdare.

2 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Salut! Pune lipici pentru soareci. devil Ai grija cum il pui ca se curata cam greu, cred, de pe maini merge foarte greu. Faci un cerc pe un ziar (sau pe ce vrei) si pui ceva mancare in mijloc. Cica frunzele de soc sau boz ar fi bune pentru ca nu le place mirosul, desi nu stiu daca acum se mai gasesc.

| Negoiu a răspuns:

Eu cu grau otravit am scapat intotdeauna de ei, e nevoie de ceva timp (poate o saptamana), sa aiba intotdeauna "mancare" la dispozitie, nu mi s-a intamplat sa nu "dispara"! Dar totusi cu un pic de rabdare...