| And_8765 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare. Am probleme cu albinele unui vecin si nu stiu ce sa fac sa scap de ele. Voi ce recomandati aparat cu raze uv sau aparat cu ultra sunete ca am gasit ceva pe net dar nu stiu daca sunt eficiente. Dau fundita pentru cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Detin un aparat cu UV, electric si adecvat capacitatii spatiului de instalare--- l-am folosit pentru indepartarea viespiilor care si-au facut cuib in garaj. Pot spune ca este eficient (sub conditia indepartarii ulterioare a cuibului ). Important de stiut: ac. gen de aparate se folosesc in spatii inchise!
Numai bine!

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Scapi cu ajutorul politiei comunitare.

| Zenithf a răspuns:

P.S. Numai ca dupa aia s-ar putea sa aiba (vecinul) raca pe tine.

| laurici_3736 a răspuns:

Dar de ce nu te imprietenesti cu ele, daca le lasi in pace nu-ti fac nimic si in plus de asta e si mai ieftin.

| frikk a răspuns:

Mai simplu daca ai avea vreo resursa de apa fierbinte cu un furtun ai remedia problema imediat.
PS: acum stiu cu raze ca mergea sa speriu cainii cand au aparut aparatele astea. o merge si la albine "presupun"

| frikk a răspuns:

rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))
rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))))
rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))
rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))))
rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))) nu-l invata de bine rolling on the floor))))))))ca poate o practica de-l vezi pe om "mister musculo" geL rolling on the floor))))

| tweety96 a răspuns:

Eu stiu ca mama scapa de albine turnand apa fierbinte pe stupul lor sau unde se asezasera elehappy

| Matei_Pojala_1993 a răspuns:

Ultra sunete, ca mor!