| nllbia99 a întrebat:

Am o problema cu un Bmw 520d 2.0 135kw(184cp) din 2013 cu 75k km. Mașina a întâmpinat o inundație, apa a intrat in ea cam 10cm,mașina pornește doar cu spray ( auto pilot sau nu mai știu cum se numea ) ce sfaturi mi-ati putea da? Mai are rost sa investesc in ea sa o repar sau costurile pot fi mari? Cunoașteți un service care ar putea rezolva aceasta problema prin zonele (Suceava, Botoșani)?
Aștept niște sfaturi de la voi, multumesc!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Suspectez doua posibile probleme:
1. a intrat apa in instalatia electrica, si nu mai controleaza normal injectia
2. a tras motorul apa, si a rupt/crapat ceva prin el.
Primul pas ar fi conectarea la o diagnoza, ca sa se vada eventualele erori, si parametrii care ajung la ECU.
Daca a tras motorul apa e nasol, daca e doar ceva electric, se rezolva mai repede si mai ieftin.
Orice ar fi, reparatia merita, masina are valoare bunicica pe piata, iar piese se gasesc usor.

| artemidak a răspuns:

A

după cum spui tu se comporta ca o dacie deci nu mai ai ce sa ii faci
da’ e doar opinia mea.