| Golosie_Gianino_2000 a întrebat:

Salutare TPU, am un atv 125cc, nu înteleg de ce nu porneste (baterie are curent, firele nu sunt rupte nu sunt ieșite di conectori ), îmi puteti spune o cauza sau mai multe de ce nu porneste atv-ul? Dacă stiti va rog sa îmi spuneti cum pot remedia problema.

3 răspunsuri:
| STREETFIGHTERZ a răspuns:

Verifica urmatoarele lucruri de ti-le zic : Secmentii, Ambielaju, Fisa de la bujie, sau chiar vezi daca iti da scanteie bujia happy

| Golosie_Gianino_2000 explică (pentru STREETFIGHTERZ):

Nu porneste de la buton dar motorul este foarte bun doar ca nu primesc curent parca arfi intrerupt din cauza asta nu porneste de ce?

| Golosie_Gianino_2000 explică (pentru STREETFIGHTERZ):

Motorul este bun si bujia doar ca nu porneste de la buton si nu am curent (bateria are curent full) nu inteleg de ce? poate fi de la cdi