| Truyka_Floryn_1998 a întrebat:

Am si eu o problema cu scuterul meu Malaguti Madison 125cc, in urma cu ceva timp s-a ars releul de incarcare si nu mai vine curent din magnetou, nu vine curent pe firele verzi. Am incercat sa pun alt releu de incarcare, dar nu a mers si nu iasa curent pe niciun fir de la magnetou. ( Nu incarca bateria. ) Care sa fie problema? Si de la o perioada scuterul porneste greu. Ma poate ajuta cineva? :-s

5 răspunsuri:
| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Schimba magnetoul

| Truyka_Floryn_1998 explică (pentru Năstasă_Iulian_1993):

Pai asta as vrea sa stiu pana la a schimba magnetoul mai poate fi ceva?

| Truyka_Floryn_1998 explică (pentru Năstasă_Iulian_1993):

Sigurante ceva? sau daca doar e un fir desfacut de la bobinele magnetoului

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns (pentru Truyka_Floryn_1998):

Si asta e posibil