| Ferii a întrebat:

In vara asta o cumpăr un E30 3000 diesel cu 270cp și vreau s-o fac de drift. Eu pot sa mai pe moment maxim 3000-2000 de roni, ce sa cumpăr mai întâi (ce este foarte important). Nu știți un site unde sunt piese ieftine și bune?
Dau fundă ????!

Răspuns Câştigător
| Vladut_Avram_1938 a răspuns:

Magazine online principale ar fi :olx, public24 și autodoc dar găsești ușor în dezmembrări!
Ai ales o mașină foarte bună și extraordinar de cunoscută
Aș vrea să te ajut cu sfaturi dacă vrei(Și eu sunt pasionat ) Cu 2000 ron poți să o faci țiplă iei chestia de genul:
Evacuare
Pleoape
Geamuri fumuri
Prelungire de bară
Suspensie sport
Jenți
Intercooler și dacă te bazezi și pe răcire, fiind importantă poți să iei un furtun de spălat parbrizul și îl conectezi la o șprițuitoare ieftină(gen logan/renaut) apoi conectezi la rezervorul cu lichid de parbriz și îl umpli cu spirt sau apă rece, răcesti motorul foarte bine din mașină.

Pune un eleron
O altă turbină (poți să scoți peste 30 cp din asta)
Și ar mai trebui un kit ce permite roților să vireze mai mult decât normal (important pentru drift)
Poți să o ușureze pentru viteză și manevrabilitate(fără roată de rezervă, fețe de uși, fără torpedou, fără plafon și scaune mai ușoare)
Volan sport nu recomand dar poți să schimbi sigla volanului cu una cu alb și negru
SPER CĂ TE-AM AJUTAT
SALUT!

| Ferii explică (pentru Vladut_Avram_1938):

Mașina are evacuare cap coadă din inox.

| Ferii explică (pentru Ferii):

Nu ști cât costă sa faci unghiul de cădere? Și la cât trebuie setat?

| suntserios a răspuns (pentru Vladut_Avram_1938):

In realitate a ales o mașină care nu exista. Da e ok ca ești și tu pasionat și I ai recomandat chestii pentru o mașină fictiva

| Ferii explică (pentru suntserios):

Are motorul schimbat cu unul de 3l și am vorbit cu domnul de acolo știu ca are evacuare cap coadă inox

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E30 nu a avut niciodată motor de 3000 diesel. Nici măcar pe benzina.
Singurul motor diesel de pe e30 avea 2.4 l și 86cp.

Informeaza te înainte sa fabulezi pe aici.

PS. De unde știi ce evacuare are dacă nici nu ai cumpărato?