| Damon217 a întrebat:

La începutul anului viitor as dori sa achiziționez un Infiniti QX80 și as dori sa știu dacă o pot încadra ca și o autoutilitara. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

O încadrezi ca utililitară artizanal, dacă îi scoți bancheta spate, aranjezi suprafața rezultată ca zonă cargo. Altfel, în caetea tehnică a vehiculului este trecut ca autoturism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai fac modificări de la autoturism la utilitara
Avem la firma duba cu 9 locuri care a venit autoturism din fabrica și nu se poate schimba
La rar a zis ca nu se mai modifica de câțiva ani
Cum a ieșit din fabrica la categorie asa rămâne