| Adolf8 a întrebat:

Salutare tuturor! Aș dori să achiziționez pe viitor un laptop sau calculator cu placa dedicată pentru jocuri gen Gta 4, cs1.6 sau go etc... însă până la un preț de max 2000 de lei. Dacă sunteți amabili să imi recomandati, mulțumesc.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

In 2000 RON foarte greu gasesti un PC care sa merite (chiar daca gasesti, tot ce vezi pe la 2000 si mai jos, sunt bombe cu ceas).
Nici un laptop nou nu va avea placa video dedicata in acest buget, acelea incep pe la 2800-3000.
Insa de bine de rau, daca doar jocuri de genul te intereseaza, ar merge la limita ce a recomandat colegul.
In principiu un laptop cu APU AMD.
Personal nu as arunca banii totusi pe 3250U, as cauta sa gasesc ceva cu procesor 3500U.
Daca nicicum nu te incadrezi in pret, atunci ia l pe acela.

| NLS a răspuns:

Daca insa vrei mai multa putere decat poate acel laptop, cam asta ar fi solutia, desi stie oricine de pe acest site ca NU sunt adeptul PC-urilor preasamblate:

https://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/office-expert-c335-ii/

Diferenta intre acesta si laptopul colegului?
La procesor - aproximativ dubla.
RAM si SSD - de 2 ori mai mult.
Si video intergat mai puternic.

Atata ca ocupa mai mult loc pe birou si necesita un monitor.

| Brizbriz a răspuns:

La mana a doua, poate, dar trebuie sa te duci cu un specialist intr-un mall, unde bagati laptop-ul in priza si il testeaza de la a la z
sau de la o firma de mana a doua cum ar fi http://interlink.ro (acolo ai si garantie)

| UserRo10 a răspuns:

Vorbesc strict de acest buget. Cauta un pc sh cu placa video dedicata. In zona de laptopuri din pacate nu te poti apropria sa fie si cu placa dedicata video