| NaturalLl a întrebat:

Vreau sa reconditionez prima mea masina, un Passat B5.5 1.9TDI AVB (cel de 101CP). As putea sa ii pun turbo si injectoare de AVF (cel de 131CP)? Si daca da, câștig si eu ceva caluti in plus?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil poti, dar vei avea cai in plus doar dupa ce ii faci alt soft, ori treci chiar la soft original de AVF.
Injectoarele tale s-ar putea sa fie la fel ca alea de AVF, parerea mea este sa investesti doar in turbina si soft.

| Frank51 a răspuns:

Evident, poti pune de pe golf ARL si cu un soft ajungi la 170cp.