| schajuman1344 a întrebat:

Salutare tuturor. Am gasit un Audi A4 B6 Break care e inmatriculat in Romania. Are asigurare valabila. Impozitul e platit pe tot anul. Proprietarul imi ofera fiscal. Vreau sa o achizitionez si am niste intrebari:

1. Pot pastra asigurarea vechiului proprietar?
2. Ce acte trebuie sa fac cu vechiul proprietar?
3. Cat timp pot merge cu fiscalul, fara sa o trec pe mine? Sunt din alt oras decat de unde e masina. Eu vreau sa iau masina pentru revanzare. Dau funda si voturi. Multumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. Nu, la transcriere trebuie sa faci asigurare pe numele noului proprietar.

2.actul de vanzare cumparare si sa primesti de la el fiscalul

3. In 90 zile esti obligat sa o transcrii