| darctron a întrebat:

Salutare tuturor, am schimbat casetofonul mașinii cu unul nou, doar ca butonul de avarii era incorporat in cel vechi și nu e din ala care se scoate, pe internet nu exista un model care sa încapă în mufa de la mașină.
Cum rezolv?
Dacă vă poate ajuta, mașina e un Nissan primera p11 din 99

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O vechitura de masina,, si acum numai sunt casetofoane auto deoarece nici casete numai gasesti, acum sunt cd playere,, mergi cu masina la un electrician auto care monteaza cd uri auto, si el o sa i ti faca o modificare, mergi cu casetofonul original care era pe masina sa vada el cum vin firele la mufă.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe internet e plin de rame adaptoare cu loc pentru butonul de avarii, ceea ce inseamna ca butonul ala trebuie sa iasa cumva din rama veche.
https://www.nissanboard.de/index.php? attachment/135988-schalter-p11-jpg/