| CASTRAVETE112 a întrebat:

Salutare!
Vreau sa pun intr-un passat b6 2006 muzica. Pe CD nu pun iar loc pentru mufă jack pentru a conecta telefonul nu are mașina. Cum pot face? Nici loc pentru stick nu am in casetofonul ala sau cum se cheama, al mașinii. Cum pot face pentru a pune muzica de pe stick sau telefon?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai cel mai simplu este sa montezi in locul casetofonului original al masinii un MP3 player/Cd-player, alte variante nu prea vad. Magazia cu CD-uri este de moda veche si magaziile citesc doar trackuri pe cand MP3 playerl.
Ar mai fi o varianta mai scumpa sa montezi o navigatie care are suport mp3, sau mai bine zis care are Android si de acolo poti pune muzica conectand telefonul la navigatie sau mai stiu eu prin usb daca are port.

| CASTRAVETE112 explică (pentru Simpatic):

Ce mp3 pot pune la passat b6? E un model anume sau? Nu ma pricep la astea.
Si mai am o intrebare:
Am incercat sa oun muzica pe CD
Pun 22 si mai mult nu merge. Am pus cu Windows media player. Nu imi pune toate.

Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste un modulator pentru conectarea stick-ului si radioul, pentru ascultare.

| Simpatic a răspuns (pentru Bula):

Nu se numeste modem ci modulator radio, si nu reda piesele la calitate prea stralucita!

| Bula a răspuns (pentru Simpatic):

Aaaaa, da, ai dreptate, scuze!
Corectat.

| gabicoo a răspuns:

Cumperi unul nou!

| Panamax a răspuns:

Pentru o auditie decenta recomand sa-ti cumperi un RNS510 original si sa-l montezi pe masina.
Preturile au scazut considerabil.Nou costa peste 1000Euro, Sh il gasesti la 1000 de lei, dar te asigur ca are o calitate audio foarte buna.
Are si intrare aux la care poti conecta telefonul printr-un cablu stereo.
Daca calitatea este pe locul 2 iti poti cumpara o pocnitoare chinezeasca cu Android.
Daca e pe ultimul loc iti poti cumpara un modulator fm si sa asculti de pe stick.
Nu modem cum abereaza Bulisor.