| AlexNeacsu5460 a întrebat:

Salutare tuturor, deschid un topic pentru prima data pe aceasta platforma in legatura cu niste probleme la o Honda CBR 600RR, la 5000 de turatii scoate un sunet ciudat(ca si cum 2 metale se freaca intre ele), distributia este noua si are revizia facuta recent, unii mecanici imi zic ca ar putea fi cutia de viteze. Voi ce parere aveti?
A doua problema este cu martorul de la ulei ce imi sta aprins pe intreaga deplasare cu motocicleta, daca revizia este facuta recent, poate fi o eroare?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunetul "metal frecat de metal" este din cauza lipsei de ungere.
Nu degeaba ti se aprinde martorul de ulei!

Du-l la un service acreditat de fabricant, pentru verificare (Honda)!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea mai ai cuzineti. De acolo frecarea si martorul ulei aprins (presiune scazuta).

| florin926481f a răspuns:

Intreaba pe grupurile moto de pe Facebook ca acolo sunt oameni care poate s-au confruntat cu aceeasi problema.